Inne oblicze fotografii produktowej czyli produkt w towarzystwie modeli

wpis w: Bez kategorii | 0

Inne oblicze fotografii produktowej – czyli produkt w towarzystwie modeli

W tym wpisie, chcę Wam opowiedzieć o nieco innych zdjęciach z kategorii sesji fotografii produktowej.

PRODUKTY I KOMPOZYCJE

Fotografia produktowa, to nie tylko zdjęcia packshotowe.

Poza typowymi packshotami lub zdjęciami reklamowymi, do grupy fotografii produktowych możemy także zaliczyć zdjęcia, na których przedmioty prezentowane są przez modelki i modeli. Pomysłów i sposobów na takie pokazanie produktów jest nieograniczona ilość i każdy fotograf i jego klient może wykazać się swoją kreatywnością.

W prezentowanej tutaj pracy, zlecenie obejmowało wykonanie dużej ilości fotografii na potrzeby sklepu internetowego dla dystrybutora piór wiecznych, długopisów i akcesoriów znanej na rynku marki

parkersklep.pl

To już była nasza kolejna wspólna sesja, dlatego ustalanie szczegółów dotyczących stylu w jakim mają być zrobione zdjęcia przebiegło bardzo sprawnie.

Jednym z ważniejszych zadań było znalezienie odpowiednich damskich i męskich rąk. Głównym kryterium doboru modeli były ich zadbane dłonie.

I tutaj mała wskazówka dla potencjalnych chętnych na przyszłe sesje → właściwy manicure i pielęgnacja dłoni są absolutnie niezbędne i jeśli ktoś ma w planach pracę jako modelka / model dłoni, to trzeba o ich wygląd dbać regularnie.

Do tego dobrze jest wcześniej poćwiczyć mięśnie palców i sposoby ułożenia dłoni. Wielogodzinna praca i trzymywanie rąk w tej samej pozycji nie jest łatwe i wygodne.

Modelka i model z którymi współpracowałam zdali ten egzamin znakomicie.
Do sfotografowania mieliśmy ponad 200 różnych przedmiotów i prace w studio zajęły nam kilka dni zdjęciowych.

Na załączonych zdjęciach pokazuję Wam tylko niewielką ilość ujęć, jakie finalnie zostały przekazane do klienta.